Знову про "нечесть". Або про що ГРД "таємно" домовляється з ВККС?

1972 просмотров

7 червня 2018 року вийшла чергова передача «Честь і Нечесть» на «24 каналі», одним з співведучих якої є член ГРД Михайло Жернаков. Ми вже аналізували перший випуск цієї програми, і маємо констатувати, що усі тенденції щодо дуже однобокого висвітлення проблем судової влади залишилися без змін.

Зокрема, навіть не зважаючи на появу такого поважного гостя як голова КСУ Станіслав Шевчук, Михайла Жернакова цікавили лише «вузько професійні» питання – на кшталт, як суддя оцінює появу у нещодавно прийнятому Законі України «Про Вищий антикорупційний суд» такого органу як Громадська рада міжнародних експертів. Як кажуть, кому що, а курці – просо.

Тим більше, що у другій частині передачі, яку ведучі проводять вже без присутності гостей, була висвітлена чергова «гаряча» тема – перекваліфікація суддів.

Відразу ж після оголошення теми глядачам прочитали звичайну мантру про те, що «поради ГРД часто ігнорувались ВККС», і додали, хоч представники громадськості й вийшли з офіційного процесу, але й далі спостерігають за оцінюванням суддів. Й не просто споглядають, а сподіваються повернутись. Принаймні, Михайло Жернаков чітко сказав, що «зараз тривають перемовини з ВККС щодо повернення ГРД до участі в процесі оцінювання. Будемо сподіватись, що ці перемовини будуть вдалими».

А далі, як і завжди, члени ГРД почали «перемивати» кісточки суддям. І от що цікаво. Напевне активісти всерйоз гадають, що чим гучніше кричати «мед», тим солодше буде в роті. Бо не встиг Роман Маселко 2 червня у свої програмі «Правосуддя по-новому» розповісти про те, який же поганий суддя Андрій Секірський, як те ж саме через 5 днів почав робити  Михайло Жернаков. Так само “промоніторили” й суддю Інну Бєлоконну.

На перший погляд це виглядає дуже дивно, навіть як для активістів, бо витрачати дорогоцінний ефірний час на повторювання одних й тим самих тез – виглядає безглуздо. Якщо тільки не згадати про обмовку пана Жернакова про «перемовини» з ВККС. Чи не є це таким собі маленьким шантажем – бачите, як ми можемо «міцно» затискувати в інформаційні лещата? Масла в огонь підлив і Олекса Шалайський, зазначивши, що наразі «нас ніхто не стримує щодо оприлюднення таких фактів про суддів». Іншими словами – краще ставайте на наші умови, бо буде ще гірше.

Як би його дізнатись – що ж то за умови такі? Невже у ВККС вишукують чергову “сакральну жертву”?

Що ж стосується традиційної рубрики передачі під назвою «Нечесть тижня» (яка нагадуємо, створюється за підтримки Фундації «ДеЮре», співзасновником якої є Михайло Жернаков), то й цього разу члени ГРД все зробили за старою «схемою». Пам’ятаєте, минулого разу Роман Маселко у своїй передачі розповідав про суддю-викривача Ларису Гольник? Ну так ось – і у Михайла Жернакова ця суддя теж стала «честю тижня», а відповідно «нечестю тижня» став суддя Олександр Струков.

Власне, тепер дуже легко прорахувати, хто стане «нечестю тижня» у наступній передачі Жернакова. Напевне, це останній герой передачі Романа Маселка – суддя Дмитро Валігура, про якого кажуть, що він «у часи Майдану на підставі сфальшованих рапортів позбавив прав керування 5 учасників поїздки до Межигір’я». Хоча, якщо чесно, тут ми можемо помилитись, бо в негативному контексті в своїй передачі Роман Маселко згадав ще й суддю ОАСК Євгена Аблова. Але те, що одного з цих двох суддів згадає і Михайло Жернаков цього тижня, можна не сумніватись. Бо це в них така технологія.

Якщо, звісно, до того часу перемовини з ВККС не завершаться.

Тож слідкуємо за маніпуляціями активістів далі.

Аліна Товченко

 

 

 Коментарі

Поділитися записом