У Кропивницькому еко-активісти вийшли на акцію протесту проти вирубки дерев у місті (ФОТО)

229 просмотров

Вчора, 12 липня, на площі перед міською радою зібралися містяни, які незадоволені тим, що в Кропивницькому останнім часом масово вирубують дерева, де згодом будуватимуть чергові ринки та магазини. Активісти вимагають у місцевої влади “Припинити дендроцид” в обласному центрі.

З вимогами припинити незрозумілу політику вирубування дерев у місті кропивничани і прийшли на акцію протесту. Крім того, активісти хочуть привернути більше уваги громадськості до проблеми.

Дивна ситуація виникає в місті, коли дивишся, що на зеленій ділянці мають будувати чи то ринок, чи то заправку, – каже еко-активістка Надія Паливода. – І це загострилося буквально останні кілька місяців, тому що раніше ці зелені зони були дійсно в чиїсь оренді і про це ніхто не знав, нікого це не хвилювало. Та раптом “схаменулися” наші підприємці і давай активно ці зелені зони знищувати і активно будувати нові ринки, яких уже і так дуже багато. По суті місто і так – один великий ринок. А цих зелених зон залишилося дуже мало і якщо глянемо на кадастрову карту, то практично всі вони віддані під забудову.

На акцію також прийшли мешканці вулиць, де відбувається вирубування дерев або ж планується. Крім того, вони розповідають, що вирубка дерев у Кропивницькому – це налагоджена схема для заробітку. І це тоді, коли вирублення дерев здійснюють за рахунок міського бюджету.

На спилювання дерев, згідно з вашою відповіддю на наш інформаційний запит, про спилювання 70 дерев на вулиці Київській, чомусь було виділено більше 800 тисяч гривень з бюджету, – каже Віталій Береговий. – Був укладений договір з ПП “Єлизавета”. Хочете сказати, щоб випиляти ті дерева потрібні були 800 тисяч гривень?

За нашою інформацією дерева спилюються на дрова. Дрова продаються на тендерах, які виграє “Єлизавета” і продає їх міськраді, щоб забезпечити малозабезпечені родини цими ж деревами, – відзначає Віталій Береговий

Зокрема, активісти цікавилися останнім випадком вирубки дерев по вулиці Академіка Тамма, коли було спиляно дерев більше, ніж було зазначено в договорі.

Те, що було спиляно трохи більше дерев – питання підприємців, а не нас, за що вони будуть покарані, – каже заступник міського голови Олександр Грабенко. – Крім того, вони уклали договори на 110 тисяч гривень і восени всі зелені насадження будуть відновлені.

Нагадаємо, що за “зайві” зрубані дерева порушники сплатять 850 грн за адмінпорушення і ще понад 10 тис. грн – штрафу від екоінспекції.

Представник міськвлади також нагадав присутнім, що дерева мають обмежений вік і їх необхідно замінювати. Крім того, внаслідок негоди такі дерева просто падають і завдають шкоду. Приміром, як це сталося вчора на вулиці Приморській: впали три дерева.

Натомість активісти кажуть, що зрубують також здорові дерева, а сухі стоять поруч.

Натомість позиція влади полягає в тому, що все відбувається законно, адже земельні ділянки були віддані в оренду ще в 2000-х роках. І домовлятися потрібно вже з підприємцями, які орендують земельні ділянки. А дозволи на вирубку проходять відповідну екологічну експертизу. А якщо здорові дерева і зрубують, то лише в рамках відповідної програми і восени висаджуватимуть нові дерева.

Після спілкування на площі частина активістів вирушила на сесію міськради.

 

 Коментарі

Поділитися записом