На Городенківщині обговорили проблеми Дністра. Активісти проти будівництва ГЕС на річці

334 просмотров

У середу, 18 липня, у селі Лука Городенківського району відбувся перший круглий стіл в рамках проекту “Рятувальники для природи”.


На зустріч завітали небайдужі мешканці сіл Лука та Незвисько, а також громадські активісти, які здійснюють сплав Дністром, виступаючи проти будівництва на ріці гідроелектростанцій.

Під час заходу було презентовано проект «Рятувальники для природи», який впроваджується ГО «Гірський рятувальний центр» обговорено можливості співпраці між громадами та Дністровський регіональний ландшафтний парк, особливо, що стосується в сфері екології та збереження природних ресурсів; а також залучення зовнішніх ресурсів для вирішення цих питань.

Важливим питанням, яке постало в ході круглого столу, є ймовірність спорудження на Дністрі каскаду міні-ГЕС. Усі учасники заходу одностайно і рішуче виступили проти таких планів.

Загалом, захід відвідало чимало місцевих мешканців, що свідчить про актуальність теми.

Довідково:

Проект здійснюється в рамках впровадження проекту «Програма екологічних громадських ініціатив для Сходу та Заходу України». Проект реалізується Фондом розвитку ГО «Західноукраїнський ресурсний центр» спільно з Міністерством екології та природних ресурсів України, за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Чеської Республіки.

Метою проекту є залучити громаду та волонтерів до захисту і збереження природоохоронних територій в межах Дністровського регіонального ландшафтного парку Івано-Франківської області та сформувати розуміння у місцевих мешканців щодо нових можливостей, пов’язаних із сталим розвитком туризму на території парку.

Партнер проекту – обласне комунальне підприємство Івано-Франківської обласної ради «Дністровський регіональний ландшафтний парк імені Сергія Дідича». До реалізації проекту долучилися також активісти ГО «Поступовий гурт франківців».

Заходи проекту:

1. Провести еко-просвітницьку кампанію в селах вздовж ріки Дністер – організувати круглі столи з метою обговорення питань сталого розвитку території парку, налагодження співпраці в сфері охорони навколишнього середовища;

2. Організувати екоакцію з прибирання берегів Дністра;

3. Прочистити екологічну стежку до водоспаду «Дівочі сльози» та облаштувати два джерела питної води на стежці;

4. Видати карто-схему про Дністровський каньйон з інформацію про природоохоронні об’єкти, туристичну інфраструктуру, пам’ятки природи тощо.

 Коментарі

Поділитися записом