Цікаво, а коли "Канал 24" перейменують на "Активіст ТБ"?

1727 просмотров

31 травня 2018 року на  “24 каналі” стартував новий телевізійний проект “Честь. НеЧесть”. Ця назва дуже вже перегукується з маршем нечесті, який зорганізували активісти та члени Громадської Ради Доброчесності 13 вересня минулого року. І це не дивно – адже співведучим цієї програми є Михайло Жернаков, діючий член ГРД. Тож, як бачимо, у активістів явна криза жанру – все, що вони вважають поганим у судовій системі, називають виключно “нечестю”.

Звичайно, що цю подію не могли оминути самі ГРД-шники, тож вже 4 червня на сайті ГРД з’являється відповідна новина з дуже промовистою назвою – “Члени Громадської ради доброчесності розповідатимуть про судову реформу на 24 каналі“. І то нічого, що професійний журналіст Олекса Шалайський намагався якось розговорити Михайла Жернакова щодо проблематики створення Вищого антикорупційного суду.

Професійний суддя в минулому пан Жернаков цю тему всіляко оминав, додавши за весь час спілкування зі спеціальним гостем Єгором Соболєвим лише декілька фраз, та й то – стосовно славнозвісної участі громадськості у відборі суддівського корпусу, зокрема сказавши про таке: “Сьогодні більше 47% українців довіряють очищення суддівських лав громадськості, 28% – міжнародним представникам і лише 8% – cамим суддям. Тому логічно, аби депутати прислухалися до даних соціологічних досліджень та ввели громадську та міжнародну компоненту до відбору суддів Антикорупційного суду“. Іншими словами, члена ГРД цікавить не те, як працюватиме антикорупційний суд, а виключно як громадськість має контролювати відбір таких суддів. Ймовірно, члени ГРД хочуть донести свій досвід такого відбору – коли вони самі ж створювали фейкові новини про “недоброчесність” щодо окремих суддів, а потім в мережі гуляли чутки про те, що висновок “про доброчесність” конкретного судді коштує від 50 тис у.о. Звичайно, що цей досвід може бути дуже корисним, сперечатись не будемо.

Тим більше, що спровадивши Соболєва подалі з очей, пан Жернаков почав говорити те, для чого власне і створювалась ця нова телевізійна передача з такою оригінальною назвою. А виявилось, що тепер в рамках цієї ж передачі, за ініціативи Фундації “Деюре” (це в кадрі підкреслив сам Олекса Шалайський, на відео – на позначці часу 31.45), буде щотижня виходити огляд премії “Нечесть тижня”. Задля того, щоб озвучити результати премії, в рамках 2 співведучих, додали ще й 3 особу – Ірину Шибу, старшу менеджерку проектів Фундації “ДеЮре”, що власне означає лише одне єдине – таким чином “відмивається” черговий грант цієї Фундації, бо на створення телевізійного проекту можна списати фактично будь-які суми. Дещо про діяльність “ДеЮре” ми вже писали ось тут.

І щоб ви навіть не сумнівались, наскільки це черговий “грантожерський” проект, який активісти роблять для того, аби допомогти один одному, то варто подивитись, кого ж саме визначили “нечестю” поважні члени ГРД. Така слава дісталася судді Володимиру Бабенко, якого вже більше ніж рік інформаційно “пресує” інший член ГРД – Роман Маселко.

І це при тому, що в цій самій передачі розповіли, що найкращим суддею на їх думку є суддя Сергій Бондаренко, який свого часу отримав позитивний висновок Громадської Ради Доброчесності в якості кандидадата до Верховного Суду України. Так ось, нагадаємо, що Роман Маселко, за твердженням самого судді, є його офіційним адвокатом. А у п. 23 анкети кандидата серед осіб, які можуть рекомендувати його позитивно, Бондаренко С.І. вказав двох своїх колег (серед яких, до речі, й суддя Міщенко, який свідчив на користь Бондаренка у справі проти Бабенка), а також Роман Маселко.

Іншими словами, члени ГРД просто вирішують свої повсякденні справи, водночас вирішуючи свої адвокатські проблеми та ще й так вправно показуючи, на що витрачають гранти. Три в одному – це, якщо чесно, варте поваги! Багатьом корупціонерам слід повчитись!

А тепер ще раз нагадаємо, як ось цю дивну передачу назвали на сайті ГРД “Члени Громадської ради доброчесності розповідатимуть про судову реформу на 24 каналі”. Так ось, що не менше дивує, що інший член ГРД Роман Маселко вже має авторську програму на цьому ж каналі з назвою “Правосуддя по-новому“, в якій він теж систематично дискредитує як судову реформу в цілому, так і окремі судові органи, приміром, – ВККС та ВРП. Назви його передач говорять самі за себе: “Як в Україні імітують очищення судової системи“, “Як в Україні відбувається імітація та окозамилювання судової реформи” (як бачимо, криза жанру у членів ГРД системна – вони вже як вподобають якесь слово, так й тулять його усюди), “Як відбувається оцінювання українських суддів: деталі фейкового процесу” тощо.

І вже зовсім нещодавно до цькування судової системи долучилась й новий член Ради громадського контролю при НАБУ (її було обрано туди замість Романа Маселка) Олександра Дрік, яка – от диво – теж має свою авторську програму на каналі під назвою “Антикорупційний майдан“, і зовсім нещодавно, а саме 5 червня розповіла про те, що “треба визнати – нас послали подалі: що треба знати про судову реформу“. І меседжі від О.Дрік дуже вже знайомі всім тим, хто хоч інколи слідкує за висловами членів ГРД: “ВККС фактично заблокувала участь громадськості у процесі кваліфікаційного оцінювання усіх решти суддів в Україні”, “ВККС чомусь вирішила, що може самостійно, без жодних погоджень з ГРД, визначати, що, коли і як робити, хоча такого поноваження в них немає”, “графік співбесід ГРД перетворили на конвеєр”.

Напевне немає сенсу допитуватись у Олександри, хто саме з її нових колег-журналістів-активістів (чи то Маселко, чи то Жернаков) нашепотіли на вушко такі актуальні сентенції про судову реформу та ГРД. Шкода лише, що пані Дрік у них повірила без факт-чекінгу, но то вже зайве.

Дивує інше, коли вже “канал 24” взагалі запросить до себе на роботу усіх членів ГРД й перейменується на “Активіст ТБ”? Чи хоча б “ГРД Онлайн” абощо… А то якось непрозоро виходить…

Аліна Товченко

 Коментарі

Поділитися записом