Активісти заявили про непрозору процедуру відбору суддів Конституційного суду

982 просмотров

Президент Петро Порошенко має призначити двох суддів КСУ. Громадські активісти вбачають у діях конкурсної комісії при Президенті України можливі порушення і вимагають зробити процес публічним.

Як йдеться у спільній заяві Центру політико-правових реформ та коаліції громадських організацій “Реанімаційний пакет реформ”, відбір суддів Конституційного Суду України відбувається з жовтня. Доукомплектування складу може допомогти Конституційному Суду вийти з кризи, у якій він зараз перебуває. Адже у 2017 році цей орган ухвалив лише одне рішення.

Комісія при Президенті на основі конкурсу має скласти списки рекомендованих кандидатів на вакантні посади до 19 грудня. До участі у відборі комісія допустила 15 з 21 кандидата. Рішення досі не оприлюднене, хоча було прийняте ще 22 листопада. Це не дозволяє оцінити підстави відмови шістьом кандидатам в участі у відборі.

“Оскільки процедура відбору суддів Конституційного Суду, де факто, складається із формальної оцінки документів, проведення співбесід з кандидатами та проведення спеціальної перевірки щодо кандидатів, незрозуміло яким чином конкурсна комісія встановлюватиме критерії відповідності кандидатів вимогам на посаду судді КСУ. Це, зокрема, стосується нових конституційних вимог щодо високих моральних якостей та визнаного рівня компетентності правника”, – йдеться в заяві активістів.

У РПР наголошують на відсутності публічності в проведенні відбору, яка породжує недовіру до процесу та до Конституційного суду в цілому. Активісти вимагають до 19 грудня оприлюднити:

1) список осіб рекомендованих на посаду судді Конституційного Суду України;

2) рішення конкурсної комісії щодо відмови в участі у відборі шістьом кандидатам;

3) інформацію, яким чином відбувалася оцінка відповідності кандидатів конституційним вимогами до кандидата на посаду судді КСУ, насамперед щодо високих моральних якостей та визнаного рівня правника.

Джерело

 Коментарі

Поділитися записом