Активісти різко прокоментували скандал із компанією Гонтаревої

619 просмотров

Журналісти і активісти, які оприлюднили скандальне рішення Краматорського суду, стверджують, що Генпрокуратура спрацювала непрофесійно. Через такі дії власники конфіскованих грошей матимуть змогу звернутись до міжнародних судів та виграти справу.

Відомо, що документ Краматорського суду опублікував телеканал “Аль Джезіра”. За інформацією ЗМІ, вивезти гроші з України Віктору Януковичу допомогла компанія “ICU”. Фірму свого часу створили голова НБУ Валерія Гонтарева та Макар Пасенюк, якого прозвали “фінансистом Петра Порошенка”.

Представник ГПУ Євген Єнін пояснив, чому текст документу був засекречений та оголошений державною таємницею. Зокрема, він заявив, що приховання вироку суду було не для прикриття високопосадовців, а для захисту учасників кримінального процесу та забезпечення належних умов для слідчих дій.

Такі суперечні дії ГПУ прокоментували журналісти, які викрили засекречені документи.

“Грифом “цілком таємно” влада та Генпрокуратура намагались приховати свої помилки, або приховати людей, які мали понести відповідальність у майбутньому”, – зазначила головний редактор видання “Українська правда” Севгіль Мусаєва-Боровик.

Водночас, за словами активістів, в майбутньому власники конфіскованих мільярдів зможуть повернути їх через міжнародні суди. Через це вони вимагають відставки генерального прокурора Юрія Луценка.

“Луценко має йти у відставку, його дії та дії прокурорів, зокрема, Костянтина Кулика, який підписував цю угоду зі слідством, мають бути оцінені в рамках кримінального провадження. Ми зараз готуємо заяву про злочин стосовно цього”, – розповіла керівник Центру протидії корупції Дар’я Каленюк.

Джерело

 Коментарі

Поділитися записом