Активіст: За оптимістичним сценарієм ДБР запрацює у 2019 році

624 просмотров

У влади є політично залежне НАЗК, тому використовувати нову структуру – Державне бюро розслідувань – у політичних цілях буде не далекоглядним кроком.

Таку думку висловив виконавчий директор “Transparency International Ukraine” Ярослав Юрчишин.

“Все залежить від рівня конкуренції на президентських і парламентських виборах. Недалекомглядним було б використовування ДБР, до якого буде певний рівень довіри як до новоствореного органу”,
– запевняє Юричишин.

Він нагадав, що про обрання керівника ДБР Романа Трубу було відомо до оголошення результатів конкурсу, а його заступників пов’язують з конкретними групами впливу.

“Тому Громадська Рада при цьому органі, проведення аудитів та інші механізми контролю зіштовхнуться з серйозними проблемами, бо люди зі старої системи не уявляють, як працювати у партнерстві з громадськістю”,– вважає Юрчишин.

За його словами, привабливість ДБР полягає у тому, що вони розслідують діяльність правоохоронців, у тому числі і НАБУ. Тому політичні еліти, які досягли такого рівня закритості конкурсу на обрання голови, зацікавлені використовувати ДБР у протистояннях.

Зважаючи на швидкість формування органу, оптимістичним сценарієм буде, якщо справжній початок роботи почнеться у 2019 році, вважає Юрчишин.

Джерело

 Коментарі

Поділитися записом