Активіст: Обухівська влада покриває шахрайство депутата-забудовника

675 просмотров

Активісти ВГО “Правий Сектор” борються із незаконним будівництвом в Обухові, яким займається депутат міськради Олександр Мількевич.

Про це повідомляє інформаційний портал “Моя Київщина” з посиланням на допис керівника відокремленого підрозділу ГО “Правий Сектор” у Київській області Олександра Лінського у Facebook.

Автор допису повідомляє, що вже майже чотири роки депутат Обухівської міської ради Олександр Мількевич незаконно будує у місті багатоквартирні будинки, при цьому ні місцева влада, ні правоохоронні органи не можуть чи не хочуть зупинити шахрая-забудовника.

“В результаті такої бездіяльності, як завжди, заручниками стають звичайні люди. Як покупці квартир, так і сусіди незаконних забудов, що зводяться прямо посеред приватного сектору”, – переконує активіст.

Також чоловіка зазначає, що у мешканців будинку по вул Київська 128, які необачно купили там квартири, вже зараз великі проблеми із отриманням реєстрації по цій адресі, адже є два рішення суду про знесення цього будинку.

“А 7-го грудня 2017 року Обухівський районний суд виніс рішення, в якому вказується на самовільне підключення будинку до водопровідних мереж без отримання технічних умов”, – повідомляється у дописі.

Дану інформацію можна перевірити у відкритому реєстрі судових рішень.

“По іншій забудові по вул Зарічна 22/1, де також вже проживають люди, відкрито кримінальне провадження і рішенням суду від 10 січня 2018 року квартири в цьому будинку були арештовані”, – зазначається у повідомленні.

Слова автора підкріплені інформацією з відкритого реєстру судових рішень.

Активіст переконує, що такі ж самі проблеми можуть спіткати майбутніх мешканців ще недобудованого будинку по вул. Зарічна 22, якщо влада і надалі буде лише створювати видимість роботи, замість реального вирішення проблеми та покарання винних.

“Будівництво, оформлене на дружину депутата Мількевича, здійснюється без жодної дозвільної документації, без отримання містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки, цільове призначення якої не відповідає будівництву багатоквартирного житлового будинку”, – повідомляє Олександр Лінський.

Активіст зазначає, що незважаючи на численні звернення місцевих мешканців до органів влади, люди не були почуті. Єдине, на що спромоглися ДАБІ та виконком Обухівської міської ради – це фіксувати факт незаконного будівництва та вручати приписи про усунення недоліків. Загалом відбулося близько двох десятків таких перевірок, які просто давали можливість Мількевичу продовжувати своє незаконне будівництво.

“Остання така перевірка відбулась 11.08.2016 року, в результаті якої відділом з питань Державного архітектурно-будівельного контролю виконавчого комітету Обухівської міської ради було встановлено факт будівництва багатоквартирного житлового будинку без отримання документу, який дає право на виконання будівельних робіт. Забудовнику було вручено припис С-1708/1 від 17.08.2016 року з вимогою усунути дані правопорушення у термін до 01 серпня 2017 року”, – повідомляє чоловік.

Замість того, щоб реагувати на невиконання попередніх приписів, наші чиновники дозволяють ще один рік продовжувати незаконне будівництво. Але навіть після закінчення строку дії вказаного припису, не було вчинено жодних дій для зупинки вказаного незаконного будівництва.

“Місцева влада за чотири роки так і не спромоглася скористатись статтею 376 Цивільного кодексу, яка дає право органам місцевого самоврядування звертатись до суду. А дії ж керівника відділу з питань Державного архітектурно-будівельного контролю виконавчого комітету Обухівської міської ради Літвінцова Сергія Олександровича взагалі підпадають під статтю 367 Кримінального кодексу “Службова недбалість”. Адже законодавство зобов’язує орган державного архітектурно-будівельного контролю подавати позов до суду у разі якщо особа в установлений строк добровільно не виконала вимоги, встановлені у приписі (ст. 38 Закону України “Про регулювання містобудівної діяльності”)”, – переконаний автор.

За інформацією активістів, не відкрито навіть кримінальне провадження стосовно незаконного будівництва по вул. Зарічна 22 на земельній ділянці з кадастровим номером 3223110100:01:103:0108. А по іншій новобудові по вул. Зарічна 22/1 кримінальне провадження було розпочато лише 22.03.2017 року, коли люди вже купили квартири і були заселені у вказаний будинок.

“Таким чином прослідковується проста схема – за умов злочинної бездіяльності місцевої влади та правоохоронних органів, шахраю Мількевичу дають можливість добудувати будинки та продати квартири. І лише після заселення в них людей, влада і поліція починають “героїчно боротися” проти незаконного забудовника, розуміючи, що за таких умов знесення будинків стає практично неможливим. Адже в цьому випадку постраждають необачні покупці вказаних квартир, що спричинить неабияку соціальну напругу в місті”, – йдеться у повідомленні.

Автор зазначає, що на початку жовтня 2015 року дружина Мількевича вже зареєструвала неіснуючі квартири в Державному реєстрі прав власності на нерухоме майно.

16 вересня 2015 року Департаментом ДАБІ у Київській області було зареєстровано Декларацію про готовність об’єкта до експлуатації (№КС 143152592381), а в грудні 2015 року Департамент ДАБІ наказом № 252 скасовує вказану декларацію. Таким чином, даючи “вікно” для шахрая Мількевича зареєструвати квартири з метою подальшого продажу.

“Саме тому, з метою зупинити цю шахрайську схему хоча б по будинку на вул Зарічна 22, квартири в якому вже виставлені на продаж на сайтах нерухомості, 26-го січня “Правий сектор” звернувся до Обухівського міського голови Олександра Левченка з вимогою покарати бездіяльних посадовців та негайно вжити заходів по зупинці вказаного будівництва. Також 8-го лютого до Київської обласної прокуратури направлено дві заяви про злочин – стосовно незаконного будівництва та стосовно службової недбалості керівника відділу з питань Державного архітектурно-будівельного контролю виконавчого комітету Обухівської міської ради Літвінцова Сергія Олександровича”, – додає автор допису.

“Поки що чекаємо на відповіді посадовців. Якщо зараз не зупинити ці шахрайські дії, постраждалих може бути набагато більше. Тому у разі подальшої бездіяльності органів влади, місцеві мешканці за підтримки НВР “Правий сектор” готові вдатися до більш активної фази боротьби”, – попереджають активісти.

Джерело

 Коментарі

Поділитися записом